Przejdź do treści

Jak pilnować swojej wagi?

  • przez

Skuś się dzisiejszym trendem w modzie na bycie zdrową – zadba o własne zdrowie, wygląd, piękną sylwetkę oraz wagę. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie warto odkładać dobrych zwyczajów na kiedy indziej i czekać, aż stanie się już za późno. Brak dbałości o swoje własne ciało może doprowadzić do nietrakcyjnej otyłości, złego samopoczucia a także do poważnych kłopotów powiązanych ze zdrowiem. Z tego powodu także powinniśmy dbać o siebie każdego dnia – w końcu zdrowie jest najważniejsze.

Nie wiesz od czego zacząć? W preludium upewnij się, jak wygląda Twój zamiar. Chcesz zmniejszyć masę, poprawić swoją kondycję, wyrzeźbić ciało albo może tylko jedynie żyć trochę zdrowiej?

Bezwzględnie też sprawdź, czy Twoja aktualna masa ciała mieści się w w należnej normie. W tym celu policz BMI – w internecie można znaleźć dużo różnych programów liczących. Wskaźnik BMI pomoże ci określić czy masz niedowagę, nadwagę, cierpisz na otyłość – czy może Twoja masa ciała znajduje się w granicach normy. Ten wskaźnik nie jest bardzo precyzyjny, jednak pomaga wyznaczyć sobie dalszy kierunek.

Kiedy już określisz swój szczyt, zacznij krok po kroku wprowadzać zmiany w swój codzienny harmonogram. Włącz aktywność fizyczną – jeśli przedtem nie miałaś wiele wspólnego ze sportem, rób to stopniowo. Zmień nieco też własny sposób odżywiania – 3 większe posiłki zastąp pięcioma.