Przejdź do treści

Jak zeszczupleć w szybkim czasie i bez dużych poświęceń

  • przez

Jeżeli niedawno zaobserwowałaś, że nie jesteś w stanie dopiąć ulubionych dżinsów, koszula zakupiona jedynie parę tygodni temu stała się niewygodna, a BMI nagle okazało się zdecydowanie wyższe niż przeważnie – pomyśl nad odmianą swoich nawyków żywieniowych. Kilka zdrowych korzystnie wpływających na zdrowie i co znaczące – wygodnych w realizacji zastosowaniu pomysłów powinno Ci pomóc w powrocie do minionej figury.

Rozpocznij od przyjmowania porcji wielkości 250 ml wody niegazowanej z cytryną zaraz po pobudce. Pomoże oczyścić ciało z toksyn, doda siły oraz poprawi przemianę materii. Także stanowi źródło witaminy C, zatem pomoże również wzmocnić Twoją odporność.

Odżywiaj się prawidłowo! Oczywiście nie powinnaś zacząć jeść tylko zielonej sałaty, ale powinno się przestrzegać paru zdrowych reguł. Zamień z oczyszczonej białej mąki pieczywo, makaron pszenny i ryż na ten pełnoziarnisty, a zobaczysz, że są nie tylko zdrowe, ale również pyszne. Postaraj się zrezygnować z ociekających tłuszczem posiłków – większość z nich można łatwo zmniejszyć ich kaloryczność, ponadto opłaca się próbować czegoś nieznanego – może jedzenie grillowane jeszcze bardziej przypadną ci do gustu?!

Zmniejsz spożycie słodkich przekąsek. Tak jest, dobrze widzisz, wystarczy, że będziesz spożywać ich mniej, nie ma konieczności całkowicie rezygnować ze słodkich przekąsek. Kawałek słodkiego deseru, czy pasek czekolady okazjonalnie na pewno ci nie zaszkodzą.

Ruszaj się. Opłaca się przemyśleć kupno karnetu do fitness klubu. Na pewno znajdziesz ćwiczenia fizyczne, które będą sprawiać ci radość. Jeśli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie spróbuj zacząć biegać, lub wybrać basen. Ważne żebyś postawiła na ruch – kilka razy w tygodniu po 1 godzinie będzie wystarczyło.

Po miesiącu stosowania się do wyżej wymienionych zasad znów policz indeks masy ciała. Sama się zdziwisz jak niewielkie zmiany mogą wpłynąć na twoją masę ciała i… samopoczucie.