Przejdź do treści

Skuteczne metody walki z cellulitem

  • przez

Zgrubiałe fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek wielu kobietom. Co zrobić, aby skutecznie i szybko zwalczyć cellulit? Odpowiedź niestety nie jest zbyt optymistyczna, ponieważ błyskawiczna metoda niestety nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długa i męcząca. Warto jednak pamiętać, że skórka pomarańczowa (inna nazwa cellulitu) nie bierze się znikąd. Rozwija się ona powoli, przez długi czas. Ważne, aby nie lekceważyć cellulitu i jak najszybciej podjąć działania, mające na celu jego zlikwidowanie. Im szybsza reakcja, tym prościej i szybciej udaje się zlikwidować cellulit.

Sposoby na cellulit

Sposobów na to jak zwalczać skórkę pomarańczową jest mnóstwo. Różnią się one jednak pod wieloma względami. Najprościej podzielić je na trzy grupy. Pierwsza grupa to ćwiczenia na cellulit, druga to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a trzecia to sposoby domowe.

Zwalczanie cellulitu w domu

Jeśli chodzi o to, co można zrobić samemu w domu, to wybór zabiegów jest olbrzymi. Przede wszystkim, warto wykonywać różnego rodzaju peelingi. Należy wykorzystywać w nim substancje, które zwiększają przepływ krwi. Należy do nich między innymi sól morska, a także kawa. Ponadto, skuteczne okazują się masaże miejsc, w których występuje cellulit, Wykorzystuje się w nich specjalne przyrządy lub rękawice. Powierzchnia przedmiotu, którym wykonuje się zabieg powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeśli chodzi o pozostałe domowe metody na zwalczanie cellulitu, to nie sposób nie wspomnieć o soku z cytryny, którego regularne picie przynosi bardzo dobre rezultaty.

Ćwiczenia na cellulit

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to ich dobór zależy od tego, w którym miejscu ciała pojawił się cellulit. Nieco inne ćwiczenia wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast potrzebny w przypadku, gdy cellulit pojawi się na przykład na ramionach. Przykładowo, w przypadku cellulitu na pośladkach, skuteczne mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na cellulit. Ich cena jest bowiem wysoka, ponadto mogą być szkodliwe dla zdrowia. Zabiegi tego typu są jednak zwykle bardzo skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy zabieg usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.

Cellulit można zwalczyć, jednak niebagatelne znaczenie ma wytrwałość w owej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.