Przejdź do treści

Jakie powinny być przepisy na diecie?

  • przez

Gdy chcemy zrzucić parę kilogramów, wcale nie trzeba przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę zmodyfikujemy swoją kuchnię. mamy możliwość sami kreować dietetyczne przepisy kulinarne i korzystać z nich później regularnie. A jak powinny wyglądać takie przepisy?

Oczywiście musimy tutaj trzymać się ustalonych zasad. Najważniejsze, nasze dania muszą obowiązkowo być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie ma prawa w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bez dwóch zdań musimy trzymać się pewnych zasad. Zminimalizujmy więc posilanie się wielkiej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są zwyczajnie lepsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze dania. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt obfite. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież dość niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy produkt, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Potem zsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu będziemy mogli z dużą szczegółowością policzyć, ile kalorii spożyjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno uprości nam odchudzanie.

Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy samodzielnie wymyślać nowoczesne przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie przyniesie nam sporo frajdy i da nam wiele satysfakcji.