Przejdź do treści

Skąd się biorą i jak pozbyć się pryszczy na plecach?

  • przez

Tak jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest zazwyczaj efektem działania androgenów tj. męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się na etapie dojrzewania. Przez nie organizm produkuje więcej łoju, dochodzi także do intensyfikacji zjawiska rogowacenia naskórka, przez co zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem tworzą się pryszcze. Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto zauważyć, iż problem pryszczy na plecach nie jest niczym wyjątkowym, to znaczy nie byłby gdyby nie fakt, iż umie skuteczni obrzydzić życie wielu osobom w okresie dojrzewania. Zjawisko staje się bardziej widoczne latem, gdy częściej odsłaniamy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się rozebrać mając pryszcze na plecach? To zagadnienie spędza sen z oczu wielu osób.

Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Podobnie jak w przypadku problemu ulokowanego na innych częściach ciała trądzik występujący na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Tworzy się on zazwyczaj dlatego, że plecy stanowią część ciała, na której zbiera się dużo potu, poza tym dość ciężko dokładnie je oczyścić ze zrogowaciałego naskórka.

Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, trzeba zadbać zwłaszcza o to, aby regularnie usuwać ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, dzięki temu odblokujemy pory skóry, co może przeciwdziałać się tworzeniu się pryszczy. Podczas kąpieli należy też choć czasami sięgnąć po napary z ziół i dokładnie się w nich wymoczyć. Takie działania powinny odnieść pożądany efekt. Jeżeli jednak trądzik na plecach przebiega w bardzo ostrej formie i plecy nie są jedyną częścią ciała dotkniętą trądzikiem, może okazać się konieczne podjęcie kompleksowego leczenia przy użyciu leków dostępnych jedynie na receptę.