Przejdź do treści

Sposoby na pozbycie się trądziku

  • przez

Pryszcze i różnego typu wykwity skórne to problem nie tylko młodych osób – coraz częściej borykają się z nim osoby po dwudziestym roku życia, a nawet starsze. Są to ropne krosty lub też rozsiane po całej twarzy małe krostki, które wyglądają  nieestetyczne i powodują dyskomfort. Właśnie dlatego powstaje wiele pomysłów na to, jak usunąć trądzik. Można na niego działać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Z pomocą przyjdą maseczki, toniki, produkty z zawartością kwasów AHA. Wspomagać się można również prostymi produktami, które często okazują się bardzo skuteczne, na przykład mydłem siarkowym. W trudniejszych odmianach trądziku można za pozwoleniem lekarza stosować środki doustne.

Pozbycie się trądziku wymaga sporo samozaparcia i regularności. Codzienne powtarzanie zabiegów jest żmudne, ale pomaga w zwalczeniu wroga. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zachować higienę, utrzymać odpowiednie pH skóry, a także złuszczać i nawilżać jednocześnie. Przesuszenie skóry też może przynieść opłakane skutki. Z całą pewnością nie można robić tego, co wielu osobom wydaje się bardzo szybkim sposobem na pozbycie się wykwitów, a mianowicie nie wolno wyciskać. Powoduje to powstawanie blizn i jeszcze bardziej pogarsza problem.

Dużą wagę w zwalczaniu trądziku odgrywa sposób żywienia. Zdrowa dieta znacznie wspiera proces pokonywania pryszczy. Posiłki bogate w składniki mineralne pomagają w regeneracji skóry. Najlepiej w ogóle zrezygnować z fast foodów, używek i słodyczy. Zastosowanie się do wszystkich wskazówek jednocześnie pozwoli na zmniejszenie trądziku, a w efekcie pozbycie się go raz na zawsze.