Przejdź do treści

Jak pozbyć się trądziku na twarzy i całym ciele?

  • przez

Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik ulokowany na twarzy. Usuwanie takiego trądziku jest dość utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp a więc równie ciężkie może być używanie kosmetyków służących do walki z trądzikiem.

Jak pozbyć się pryszczy z ciężko dostępnych części ciała? Należy się trochę postarać, bo przy systematycznych działaniach taki trądzik zniknie, a przynajmniej zmniejszy się jego siła. Należy jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że różne osoby mogą bardzo różnie reagować na dane kosmetyki czy popularne domowe metody. Oprócz zwykłego mycia, jakie inne domowe patenty na trądzik mogą okazać się skuteczne ?

W jaki sposób pozbyć się pryszczy domowymi metodami?

Jeśli planujesz pozbyć się pryszczy domowymi sposobami, możesz wykorzystać na przykład domowe toniki z ziół i roślin o działaniu leczniczym. Skutecznie na wypryski działa na przykład tonik z wody oraz z soku z cytryny. Tonikiem takim należy systematycznie myć twarz, plecy lub też konkretne pryszcze. Kolejną interesującą metodą jest tonik wykonany z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a potem do tak otrzymanej masy dodajmy kilka kropli wody. Otrzymanym kosmetykiem przemywamy zainfekowane trądzikiem miejsca.

Wyprysków można się pozbyć także przy użyciu aloesu – to rozwiązanie o tyle skuteczne, że aloes jest znany ze swoich kojących i leczniczych właściwości. Czysty sok uzyskany z aloesu może podrażniać skórę toteż przed jego nałożeniem warto połączyć go z małą ilością wody i tak otrzymanym środkiem systematycznie przemywać skórę.