Przejdź do treści

W jaki sposób być szczupłym i nie przymierać głodem

  • przez

Poszukując w internecie wiadomości na temat odżywiania oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość sprzecznych wiadomości, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Kuszą też kolorowe reklamy środków wspomagających utratę tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych diet mających działać niemal magicznie. Komu więc zaufać?

Najlepiej własnemu ciału! Jak schudnąć – najlepiej jedząc. Odpowiednio zbilansowana dieta rozłożona na pięć pełnowartościowych posiłków w trakcie dnia spowoduje, że nasz organizm usprawni swój metabolizm. Fałszywym przekonaniem jest zakaz jedzenia po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się spać o wiele później. Nie powinno się natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed pójściem spać. Do naszej diety powinniśmy dołączyć dużo jarzyn, a także owoców, na przykład: pod postacią sałatek lub shake’ów. Produkty pszenne między innymi: chleb, bułki i makaron zastąpmy produktami z pełnych zbóż, a tłuste, smażone mięsa przygotowanymi na parze białym mięsem oraz rybami.

Działajmy według swoich potrzeb – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu ciału brakuje jakichś mikro- lub makroelementów. Np. ochota na kostkę czekolady wcale nie musi oznaczać, że jesteśmy łasuchami – możemy cierpieć na niedobory magnezu. Trzeba zatem znaleźć wtedy zdrowy substytut obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.

Żeby posiadać atrakcyjną i zdrową budowę ciała nie musimy wiecznie się głodzić, a jedynie przyswoić elementarne reguły zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie sportu mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, najlepiej więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.